Dachówka bitumiczna wyróżnia się wysoką trwałością i estetyką. Mimo tych korzyści wiele osób nie jest przekonanych do krycia powierzchni dachowej gontem bitumicznym. Dlaczego warto zwrócić uwagę na ten materiał? Niewątpliwie największą zaletą jest trwałość dachówki bitumicznej. Renomowani producenci tacy jak: Icopal, IKO lub Owens Corning ręczą za swoje produkty imienną, platynową, a nawet dożywotnią gwarancją. W przeciwieństwie do blachodachówki, gonty pozostają obojętne wobec fal magnetycznych, jak również nie pokrywają się rdzą. Dach bitumiczny ze śladową zawartością miedzi jest także odporna na porost mchu.

Dachówka ceramiczna, jak i blachodachówka często zmienia kolor pod wpływem otoczenia roślinnego. Zastosowanie gontów ogranicza występowanie tego zjawiska. Gonty bitumiczne są również bardziej odporne na przeciekanie. Pod wpływem promieniowania słonecznego wulkanizują się tworząc szczelną powłokę nieprzepuszczającą wody.

Warto wspomnieć również o kosztach. W przypadku blachodachówki należy doliczyć wartość obróbek dekarskich, w cementowej elementy wykończeniowe również są dla Nas dużym wydatkiem. W pokryciach bitumicznych obróbki wykonujemy z pokrycia bitumicznego. Mamy również mniej odpadów. Ułożenie gontu bitumicznego jest dużo łatwiejsze niż pozostałych pokryć dachowych. Do tego nie ma potrzeby szczególnego zabezpieczania i konserwacji. Co ważne bitum jest niepalny, więc zastosowanie tego pokrycia zwiększa również bezpieczeństwo użytkowania.

Jedną z większych zalet jest również wycieszenie. Nie słyszymy opadów deszczu lub gradu. Dzięki temu użytkowanie poddasza jest bardziej komfortowe. Pokrycia bitumiczne nadają się na każdy rodzaj dachu, niezależnie od kształtu. Różnorodność wzorów i kolorów pozwala Nam stworzyć wymarzony dach.